ABC teatro mokyklėlė

 


 

Visiems yra gerai žinoma, kad meninė veikla ir vaizduojamoji kūryba yra veiksmingi harmoningos asmenybės ugdymo įrankiai jau nuo pat vaiko gimimo. Tačiau beveik visose vaikų darželių programose piešimas ir lipdymas, prasideda anksčiausiai nuo trejų metukų.  Ir tik nedaugelis iš tėvelių pažindina savo vaikučius su menine veikla nuo vienerių metų. 

Šiuolaikinėje visuomenėje stipriai pasikeitė požiūris į ankstyvąjį vaiko ugdymą. Niekam nėra paslaptis, kad su vaiku reikia pradėti aktyviai bendrauti ir užsiimti dar gerokai prieš tai, kai jis ištars savo pirmus žodžius ir padarys savo pirmus žingsnelius. Nuo pat mažens meninė veikla yra neatsiejama nuo pažintinės veiklos. Tyrinėdamas įvairias medžiagas mažylis susipažįsta su jų savybėmis, praplečia savo jutiminę ir emocinę patirtį ir visa tai įtakoja vaiko bendrąjį vystymąsį.  Kolektyvinė meninė veikla žaidimų metu - tai dar vienas suaugusiojo bendravimo būdas su vaiku. 

 

 meninė edukacinė „ ABC mokyklėlė" ikimokyklinio (1-7)  amžiaus vaikams kartu su mamytėmis ir tėveliais

 

 

ABC mokyklėlė – kas tai?

 Mokyklėlės tikslas – lavinti vaikų kūrybiškumą, ugdyti estetinį skonį, supažindinti su lėlių teatru, lėlėmis, mokyti vaikus veikti grupėje.

Lėlių teatro mokyklėlėje tėvai turės galimybę praleisti prasmingą valandėlę su savo vaiku, patirs pirmuosius muzikinius įspūdžius, spalvų pagalba mokysis kurti, pažinti save ir aplinkinį pasaulį, susipažins su gyvąją ir negyvąją gamta bei jos ritmais.

Užsiėmimai:

Dailės užsiėmimuose per įvairių medžiagų, paviršių lytėjimą, pirštų žaidimus formuojami pirmieji erdviniai, piešimo, lipdymo, pirštukų miklumo įgūdžiai.

 Judesio užsiėmimuose pasitelkiami vaidybinio meno elementai, kurio metu vaikas plėtoja erdvės pojūtį, santykį su pačiu savimi ir kitais, vysto koordinaciją ir smulkiąją motoriką. Taip įgyjamas pagrindas tolimesnei meninei veiklai. Bendra veikla su tėveliais skatina abipusį bendravimą, motyvuoja ieškoti ir pažinti vaiko judėjimo galimybes.

Užsiėmimuose su lėle vaikas bus skatinamas per objektą (lėlę) mokytis ir siekti gėrio. Lėlė tampa ne žaislu bet lygiaverte gyva būtybe kuri bendrauja, moko, kartu žaidžia.

Mes siekiame, kad meninė veikla taptų svarbi vaiko gyvenime !!!!!
Ateiti į mokyklėlę niekada nevėlu.
"ABC mokyklėlėje" laukiamos ne tik mamytės, bet ir tėveliai.


Pamokėlės vyksta Alytaus lėlių teatro "Aitvaras" Lėlių kambaryje (Rotušės a.2, (miesto teatras)  iš teatro kiemo pusės įėjimas į antrą aukštą.